Obchodní podmínky e-shopu pivniservis.com

I.

Základní ustanovení

Tyto Všeobecné obchodní podmínky upravují vztahy mezi firmou Viktorie sevis s.r.o. (dále jen „prodávající“) a jejími obchodními partnery (dále jen „kupující“)

Kupujícímu se doporučuje seznámit se s Všeobecnými obchodními podmínkami a reklamačním řádem ještě před objednáním zboží.

Reklamační řád je součástí všeobecných podmínek.

Prodávající

Viktorie servis s.r.o.

Úmylovice 59

290 01 Úmyslovice

IČ: 29143551

DIČ: CZ29143551

Kupující

Kupující při zahájení obchodních vztahů předává prodávajícímu pouze své kontaktní údaje, nutné pro bezproblémové vyřízení objednávky, popřípadě údaje, které chce mít uvedeny na nákupních dokladech.

Právní vztahy prodávajícího s kupujícím výslovně neupravené těmito VOP se řídí příslušnými ustanoveními občanského zákoníku, jakož i předpisy souvisejícími.

 

II.

Bezpečnost a ochrana osobních informací

Prodávající prohlašuje, že veškeré osobní údaje jsou důvěrné, budou použity pouze k uskutečnění plnění smlouvy s kupujícím a nebudou jinak zveřejněny, poskytnuty třetí osobě apod. s výjimkou situace související s distribucí či platebním stykem týkajícího se objednaného zboží (sdělení jména a kontaktních údajů potřebných k dodání)

 

III.

Provozovna a provozní doba

Provozovna: Ve Žlíbku 2196, Praha 9

Provozní doba: dle telefonické dohody

Objednávky přes internetový obchod: 24h denně, 7 dní v týdnu

 

IV.

Objednávání

Objednávka je přijata do 24 hodin, potvrzení objednávky bude zasláno e-mailem. Pokud zboží není skladem informuje prodávající kupujícího telefonicky nebo e-mailem o termínu dodání.

Kupující má právo do 24 hodin, e-mailem nebo telefonicky, zrušít objednávku bez udání důvodu. Ke zrušení objednávky je potřeba uvést jméno kupujícího a označení objednávky.

Ceny jsou platné pouze v tomto internetovém obchodě. Cena se stanovuje dohodou v kupní smlouvě (odeslané objednávce). Dojde-li k jakékoliv změně v prodejní ceně z důvodu navýšení ceny dodavatele, změny kurzu popř. dle ostatních mimořádných nákladů prodávajícího informuje o této skutečnosti kupujícího e-mailem nebo telefonicky. Objednávka je realizována až po vzájemné dohodě obou stran.

Objednávat je možno následujícími způsoby:

- prostřednictvím elektronického obchodu na adrese www.pivniservis.com (dále jen „e-shop“)

- elektronickou poštou na obchod@pivniservis.com

- osobně

- telefonicky

Prodávající doporučuje kupujícímu provádět objednávky přes elektronický obchod nebo e-mail a uvést následující údaje:

- celé jméno nebo název společnosti

- IČO a DIČ, jde-li o firmu

- kód a název zboží dle ceníku

- jednotkovou cenu

- způsob odebrání a dopravy

- dodací adresu

- podpis osoby oprávněné objednávat zboží

- všechny další údaje, které kupující považuje za důležité

V.

Platební podmínky

a) platba v hotovosti při osobním odběru

b) platba předem bankovním převodem

c) na dobírku při doručení zboží (hotovost přebírá od zákazníka přepravce)

Zboží zůstává do úplného zaplacení majetkem prodávajícího.

 

VI.

Dodací podmínky

Osobní odběr: Zboží je možno vyzvednout osobně na adrese provozovny (viz bod III. VOP).

Rozvoz E-shopZboží Vám dovezeme až domů. Termín doručení si s námi sjednáte po telefonu. Rozvoz zajišťujeme vlastním autem

- Praha: Dopravné je zpoplatněno částkou 100,-Kč s DPH. Při objednávce nad 10.000,-Kč se dopravné neúčtuje.

- ČR: Doprava po ČR je zpoplatněna částkou 10,-Kč s DPH/km. Počítá se cesta z výdejního místa k zákazníkovi. Při objednávce nad 10.000,-Kč je doručení zdarma.

Zaslání Českou poštou - balík do ruky:

- dobírka: Zboží je možno kupujícímu zaslat Českou poštou na dobírku. V tomto případě se k ceně zboží připočítává dopravné 150,-Kč s DPH. Při objednávce nad 10.000,-Kč se dopravné neúčtuje.

Zásilkovna

- dobírka: Zboží je možno zaslat na dobírku na jednu z poboček Zásilkovny. V tomto případě se k ceně zboží připočítává dopravné 99,-Kč s DPH. Při objednávce nad 10.000,-Kč se dopravné neúčtuje.

DPD

- dobírka: Zboží je možno zaslat přepravní společností DPD. V tomto případě se k ceně zboží připočítává dopravné 150,-Kč s DPH. Při objednávce nad 10.000,-Kč se dopravné neúčtuje.

Kupujícímu je doporučeno při dodání překontrolovat spolu s dopravcem stav zásilky (počet balíků, neporušenost pásky, poškození krabice). Kupující je oprávněn odmítnout převzetí zásilky, která je poškozená. Pokud takto poškozenou zásilku kupující od přepravce převezme, je nezbytné poškození popsat v předávacím protokolu přepravce.

Dodatečná reklamace neúplnosti nebo vnějšího poškození zásilky dává prodávajícímu možnost prokázat, že se nejedná o rozpor s kupní smlouvou.

Při objednání zboží s váhou nad 30kg doporučujeme zvolit osobní odběr nebo Rozvoz.

 

VII.

Odstoupení od kupní smlouvy

Podmínky jsou platné pouze pro koncové uživatele bez IČ, ostatní případy jsou dány bodem VII. podbodem e) těchto VOP. Není-li kupující již schopen zboží vrátit v původním stavu a nebo jeho hodnota byla již snížena (došlo k částečnému spotřebování či opotřebování zboží), je kupující povinen chybějící hodnotu podle ustanovení § 458 odst. 1 obč.zák. nahradit v penězích – v praxi to znamená, že chybějící hodnota zboží se odečte od kupní ceny, která je tudíž spotřebiteli vyplacena ve snížené hodnotě.

V souladu se zákonem č. 367/2000 ze dne 14. září 2000 má kupující právo odstoupit od smlouvy do 14 dní od převzetí. Rozhodne-li se kupující pro odstoupení v této lhůtě, je nutno splnit níže uvedené podmínky:

a) Zboží doručit na adresu prodávajícího spolu s přiloženým průvodním dopisem s případným důvodem odstoupení od kupní smlouvy (důvod není povinný), s číslem nákupního dokladu a uvedeným číslem bankovního účtu nebo s uvedením zdali částka bude odebrána v hotovosti nebo zdali bude čerpána pro další nákup.

b) Zboží odesílané zpět na adresu prodávajícího, musí být nepoškozené, kompletní, včetně příslušenství a všech poskytnutých dokladů a případných dárků obdržených s produktem.

Neposílejte zboží na dobírku - nebude převzato.

Doporučujeme Vám zboží pojistit.

V případě nedodržení některé z uvedených náležitostí má prodávající právo odmítnout vrácené zboží nebo poměrně snížit částku, za kterou bude zboží přijato zpět.

c) Možnost odstoupit od smlouvy se nevztahuje na

    I) dodávku zboží nebo služeb, jejichž cena závisí na výchylkách finančního trhu nezávisle na vůli prodávajícího

    II) na dodávku zboží upraveného na přání kupujícího

    III) na dodávku spotřebního zboží (jako např. těsnění, instalační materiál, hadice a jiné zboží, u kterého je použitím spotřebována část jeho hodnoty a nelze jej vrátit do původního stavu před koupí.)

d) Při splnění všech výše uvedených podmínek pro vrácení zboží vznikne kupujícímu kredit, který bude na jeho žádost odeslán na jím uvedený účet a to nejpozději do 30 pracovních dnů po fyzickém obdržení zboží. Při neuvedení čísla účtu je částka automaticky připravena k čerpání pomocí dalšího nákupu nebo k vyzvednutí v hotovosti na základě předložení originálního dobropisu, který je po bez zbytečného odkladu po vyřešení odstoupení od kupní smlouvy zákazníkovi zaslán.

e) V případě, že je kupující spotřebitel s IČ nebo prodejce bez či se smluvně upravenými smluvními vztahy může být kupujícímu nabídnuto náhradní odstoupení od kupní smlouvy v závislosti na stavu vráceného zboží, ušlé záruce a aktuální ceně vráceného zboží. Stav zboží je zhodnocen prodávajícím. V případě nedohodnutí podmínek akceptovatelných pro obě strany bude zboží vráceno na náklady prodávajícího zpět.

Prodávající je oprávněn účtovat kupujícímu případné další vzniklé náklady.

f) Při vystavení dobropisu od Vás může být vyžadován občanský průkaz za účelem ochrany vlastnických práv kupujícího. Předložením OP zároveň souhlasíte se zpracováním osobních údajů (osobních údajů ve smyslu paragrafu 4 písm. a zákona 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů).

 

VIII.

Evidence tržeb

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Prodávající vystavuje účtenky dle zákona o evidenci tržeb v elektronické podobě zasílané emailem či v papírové podobě v závislosti na zvolené platební metodě a způsobu přepravy.

IX.

Reklamační a záruční podmínky

Na zboží se vztahuje zákonná lhůta 24 měsíců, pokud není uvedeno jinak. Záruka se vztahuje pouze na výrobní vady.

Záruka se nevztahuje na:

a) vady vzniklé běžným používáním

b) nesprávné používání výrobku

c) nesprávné skladování

Postup při reklamaci:

1) informujte nás o reklamaci telefonicky, e-mailem, či písemně

2) zboží zašlete jako doporučený balík (ne na dobírku) na naši adresu, nebo osobně přivezte na adresu provozovny

3) do zásilky uveďte důvod reklamace, vaši adresu

4) záruční list, pokud nebyl vydán, nahrazuje doklad o nabytí reklamovaného zboží v našem obchodě

Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději do 30 dnů od jejího vzniku, tedy převzetí zboží naší firmou.

 

X.

Závěrečná ustanovení

Tyto Všeobecné obchodní podmínky jsou platné od 1.9.2019. Prodávající si vyhrazuje právo změnit tyto Všeobecné obchodní podmínky bez předchozího upozornění.